Monitor Interaktywny do Szkoły

Dlaczego interaktywne monitory w szkole są ważne?

Monitor interaktywny to urządzenie, które może mieć wiele przydatnych zastosowań. Zdecydowanie warto wyposażyć szkoły i placówki oświatowe, które stawiają na zapewnienie uczniom nowoczesnej formy kształcenia. Urządzenie sprawdziło się również podczas neurorehabilitacji osób z problemami zdrowotnymi.

Przed zakupem warto skonsultować się z ekspertami, którzy pomogą dobrać odpowiedni sprzęt do Państwa oczekiwań.

Podczas długich godzin pracy w szkole kluczową kwestią jest ostry i wyraźny obraz. W trosce o komfort nauczycieli i uczniów interaktywne monitory wyposażone są w technologię umożliwiającą wyświetlanie obrazu w jakości Full HD. Wysoka rozdzielczość ekranu sprawia, że ​​obraz jest wyraźniejszy. Dzięki temu oczy dzieci i nauczycieli mniej się męczą, a nawet uczniowie siedzący w ostatniej ławce wyraźnie widzą obraz.

Podstawową funkcją interaktywnego wyświetlacza wykorzystywanego w klasie jest oczywiście wyświetlanie prezentacji, materiałów i notatek. Dzięki technologii dotykowej nauczyciele mogą na bieżąco dodawać komentarze, dodawać diagramy lub rysunki, ułatwiając uczniom zrozumienie prezentowanych informacji. Cechę tę można wykorzystać na wiele sposobów – tak naprawdę dowolny obraz wyświetlany na tablicy może być tłem dla adnotacji i komentarzy – filmów, zdjęć, diagramów czy obrazów transmitowanych z mikroskopu. Dzięki temu nauczyciele mogą nadal skupiać się na najważniejszych informacjach lub interpretować i wyjaśniać zagadnienia, których uczniowie nie rozumieją.

Zalety monitora interaktywnego i jego przewaga nad tablicą interaktywną

Monitory interaktywne służą nie tylko do wyświetlania treści przesyłanych z komputera, ale również do rejestrowania dotyku i zwracania poleceń do monitora. Ten proces jest rozwinięciem szeroko stosowanych tablic interaktywnych z projektorami, które znane są od wielu lat. Wyświetlacze interaktywne mają jednak jedną niezaprzeczalną zaletę. Pozwalają nakładać adnotacje, rysunki i komentarze bezpośrednio na wyświetlaną zawartość.

W przypadku tablic interaktywnych z projektorami nie jest to możliwe w tak łatwy i przystępny sposób. Monitory interaktywne działają jak ścieralne tablice. Co prawda tablice używane z projektorami były często używane przez lata, umożliwiając podobne przetwarzanie, ale nie jest to rozwiązanie w pełni cyfrowe. Ponadto trzeba zainwestować nie tylko w tablicę, ale także w projektor, który jest kosztowny.

Dzięki monitorowi interaktywnemu możesz to wszystko zrobić w jednym urządzeniu. Oświetlenie w pokoju też nie ma znaczenia. Niestety, w przypadku projektorów jest inaczej – tylko odpowiednio ciemne wnętrza mogą wyraźnie wyświetlać treści. Nie należy również zapominać o konieczności stosowania przewodów i uchwytów sufitowych, co utrudnia montaż.

Gdyby korzyści płynące z niezależności interaktywnego wyświetlacza były niewystarczające, yo wystarczy powiedzieć, że wewnątrz wyświetlacza można zbudować komputer o dowolnych parametrach. Dzięki tej opcji możesz stworzyć multimedialne centrum nauki, w którym łączą się wszystkie najważniejsze funkcje edukacyjne.

Wśród monitorów interaktywnych wyróżniają się urządzenie kanadyjskiej firmy Smart Technologies. Głównym atrybutem jest technologia SMART iQ opracowana i stosowana w większości monitorów SMART, co oznacza, że ​​nie potrzebujemy żadnego dodatkowego sprzętu do pracy z uczniami w klasie (wszystko w jednym). Wyświetlacze SMART Board z iQ pozwalają nauczycielom jednym dotknięciem przełączać się od wyświetlania wideo do pisania na cyfrowej tablicy, surfowania po Internecie, zajęć opartych na grach i nie tylko – utrzymując skupienie uczniów, nie marnując czasu w klasie.

(Liczba odwiedzin: 13, 1 dzisiaj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *