Laboratoria przyrodnicze PASCO

Wyświetlanie 1–20 z 28 wyników

 • Tor z wózkami PASCO ME-5718A

  Tor wraz z wózkami pomiarowymi SMART służy do badania praw mechaniki, od wyznaczania prędkości i przyspieszenia w ruchu prostoliniowym, poprzez badanie praw Newtona, po analizę zderzeń oraz praw zachowania pędu i energii. Jest zestawem wystarczającym do przeprowadzenia wszystkich doświadczeń objętych podstawą programową z zakresu kinematyki i dynamiki ruchu postępowego i obrotowego.

 • Bezprzewodowy czujnik temperatury PASCO PS-3201

  Ten wytrzymały, bezprzewodowy czujnik o wysokiej rozdzielczości wyposażony jest w sondę temperatury ze stali nierdzewnej, dostosowaną do najbardziej wymagających zastosowań. Może być używany w wielu eksperymentach, ponieważ rejestruje nawet niewielkie zmiany temperatury wywołane reakcjami chemicznymi, prądami konwekcyjnymi, a nawet zmianę temperatury skóry.

 • Bezprzewodowy czujnik siły i przyspieszenia PASCO PS-3202

  Czujnik zaprojektowany do pomiaru siły i przyspieszenia na lekcjach w szkole. Niezbędny do doświadczeń z dynamiki ruchu postępowego, obrotowego, drgającego, do badania zderzeń i popędu siły. Łatwy do zamontowania na wózkach, platformach obrotowych i prętach, z uchwytami na palce.

 • Bezprzewodowy czujnik ciśnienia PASCO PS-3203

  Umożliwia przeprowadzanie dokładnych i powtarzalnych pomiarów ciśnienia gazu w naczyniu, niezależnie od ciśnienia otoczenia. Można go wykorzystać do badania zmian ciśnienia gazu pod wpływem reakcji chemicznych. W połączeniu z czujnikiem temperatury pozwala na badanie praw przemian gazu doskonałego.

 • Bezprzewodowy czujnik pH PASCO-3204

  Czujnikiem można dokonać jednorazowych lub ciągłych pomiarów pH roztworu. Przeznaczony do badania jakości wody, testowania domowych roztworów lub wykonywania miareczkowania wysokiej rozdzielczości opartego na reakcji zobojętniania.

 • Sonda pH do powierzchni płaskich PASCO PS-3514

  Ta sonda pH jest elementem wymiennym co czujnika pH (PS-3204). Pozwala na pomiar odczynu pH żywności, popularnych produktów do pielęgnacji skóry i włosów, gleby itp. Może być stosowana do badania substancji półstałych poprzez dociskanie jej do wilgotnej powierzchni.

 • Bezprzewodowy czujnik tętna wysiłkowy PASCO PS-3207

  Bezprzewodowy, wysiłkowy czujnik tętna wygląda na ciele człowieka jak pasek lub stabilizator odcinka piersiowego klatki piersiowej. Przesyła dane bezprzewodowo na odległość do 10 m. Naszpikowany elektrodami pasek pozwala na uzyskanie precyzyjnych wyników. Najlepiej nosić go bezpośrednio na klatce piersiowej, choć można też na koszulce, jeśli elektrody zwilży się roztworem soli.

 • Bezprzewodowy czujnik CO2 PASCO PS-3208

  Czujnik PS-3208 służy do pomiaru stężenia dwutlenku węgla w zamkniętym systemie lub w otwartym środowisku. Umożliwia przeprowadzenie pomiarów w kluczowych zagadnieniach nauk przyrodniczych: fotosyntezie, oddychaniu, obiegu węgla w przyrodzie. Podczas długotrwałych badań dane mogą być rejestrowane bezpośrednio na czujniku.

 • Bezprzewodowy czujnik pogody z GPS PASCO PS-3209

  Bezprzewodowy czujnik pogody z GPS jest wszechstronnym narzędziem do monitorowania pogody z wbudowanym wiatromierzem, termometrem, czujnikami wilgotności i światła, barometrem i GPS.
  Czujnika można używać zarówno w trybie ciągłego zapisu danych do pamięci wewnętrznej urządzenia (dołączając opcjonalne akcesoria wiatromierza PS-3553) do monitorowania długotrwałych procesów pogodowych, jak i w trybie on-line, do badania mikroklimatu i rejestracji specyficznych warunków otoczenia, wpływających na przebieg wielu procesów biologicznych.

  Na zdjęciu czujnik pogodny pokazany jest z akcesoriami wiatromierza (PS-3553), które należy dokupić osobno.

 • Wiatromierz do czujnika pogody PASCO PS-3553

  Akcesoria do bezprzewodowego czujnika pogody (PS-3209) umożliwiające ustawienie urządzenia tak, by obracało się swobodnie w celu pomiaru kierunku oraz prędkości wiatru i utworzenie z niego stacji pogody. Przydatne są zarówno przy długotrwałych obserwacjach i rejestrowaniu warunków pogody, jak i przy dokonywaniu pomiarów w czasie rzeczywistym.

 • Bezprzewodowy czujnik napięcia elektrycznego PASCO PS-3211

  Służy do pomiaru napięcia elektrycznego do wartości 15 V (ma wbudowane zabezpieczenie przed przeciążeniem). Po połączeniu bezprzewodowo z komputerem, tabletem lub smartfonem staje się woltomierzem o bardzo wielu możliwościach wyświetlania danych, cennych z dydaktycznego punktu widzenia. Idealny do nauczania i badania praw prądu elektrycznego.

 • Bezprzewodowy czujnik natężenia prądu PASCO PS-3212

  Służy do pomiaru natężenia prądu elektrycznego do wartości 1 A (ma wbudowane zabezpieczenie przed przeciążeniem). Po połączeniu bezprzewodowo z komputerem, tabletem lub smartfonem staje się amperomierzem o bardzo wielu możliwościach wyświetlania danych, cennych z dydaktycznego punktu widzenia. Idealny do nauczania i badania praw prądu elektrycznego.

 • Bezprzewodowy moduł amperomierza PASCO EM-3534

  Moduł bezprzewodowego czujnika prądu jest przeznaczony do stosowania z zestawami obwodów modułowych PASCO (EM-3535 i EM-3536). Może być umieszczony w dowolnym miejscu obwodu i przesyłać zebrane dane bezprzewodowo do komputerów, Chromebooków, tabletów lub smartfonów.

 • Model obwodu prądu stałego PASCO EM-3535

  Pomoc dydaktyczna zaprojektowana po to, by ułatwić uczniom poznawanie podstawowych zasad dotyczących obwodów prądu stałego. Moduły eliminują plątaninę przewodów i pozwalają uczniom budować układy, które wyglądają jak schematy obwodów, wzmacniając rozumienie koncepcyjne.

 • Bezprzewodowy czujnik światła PASCO PS-3213

  Łatwy w obsłudze, o wielu zastosowaniach, łączy się bezpośrednio z urządzeniami za pośrednictwem Bluetooth. To najbardziej wszechstronny i tani czujnik światła, z możliwością dokonywania różnych pomiarów, które można przeprowadzać podczas nauki przedmiotów przyrodniczych.

 • Bezprzewodowy czujnik tlenu PASCO PS-3217

  Bezprzewodowy czujnik tlenu mierzy stężenie O2 w gazie oraz wilgotność i temperaturę powietrza. Ma zastosowanie w wielu doświadczeniach z zakresu biologii, nauk o środowisku i fizjologii.

 • Bezprzewodowy czujnik ruchu PASCO PS-3219

  Bezprzewodowy czujnik położenia generuje serię impulsów ultradźwiękowych i na podstawie echa podaje odległość, prędkość i przyspieszenie obiektów. Uczniowie mogą mierzyć parametry ruchu samych siebie i obserwować wykresy w czasie rzeczywistym. Ponieważ czujnik jest bezprzewodowy, można go trzymać w dłoni, montować na suficie i w innych niedostępnych miejscach. Do współpracy z czujnikiem, oprócz standardowego oprogramowania, polecamy nasz bezpłatny program MatchGraph!

 • Bezprzewodowy 3-osiowy czujnik pola magnetycznego PASCO PS-3221

  Czujnik bezprzewodowy, posiada dwa zakresy, mierzy pole magnetyczne jednocześnie wzdłuż 3 osi i jest wystarczająco czuły, by zmierzyć pole magnetyczne Ziemi.

 • Bezprzewodowy czujnik tlenu rozpuszczonego PASCO PS-3224

  Bezprzewodowy optyczny czujnik rozpuszczonego tlenu (ODO – Optical Dissolved Oxygen) służy do monitorowania zawartości tlenu cząsteczkowego w cieczach przy pomiarach w laboratorium lub w terenie. Technologia optyczna jest dokładna, szybka i nie wymaga przepływu cieczy przez czujnik ani kalibracji.

 • Bezprzewodowy czujnik dźwięku PASCO PASCO PS-3227

  Bezprzewodowy czujnik dźwięku PS-3227 to dwa czujniki w jednym urządzeniu bezprzewodowym: czujnik fali dźwiękowej, rejestrujący zmiany poziomu ciśnienia akustycznego czasie oraz czujnik poziomu dźwięku ze skalami zarówno w dB(A), jak i dB(C).