Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Nowości

 

30.03.2020

Rząd ogłosił program finansowania zakupu komputerów dla uczniów i nauczycieli. Organy prowadzące szkoły mogą składać wnioski od 1 kwietnia 2020 roku. W tym linku odkryją Państwo plik - kalkulator, który pomoże oszacować zapotrzebowanie na sprzęt i jego koszt.

Poniżej znajdziecie Państwo aktualną ofertę komputerów Acer dedykowanych do pracy szkole i nauczania zdalnego, a także ofertę niezbędnego oprogramowania ułatwiającego nauczanie zdalne.

W przypadku wątpliwości, które elementy ująć do zakupu, prosimy o kontakt na mail: kontakt@irs.com.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!


 

Cyfrowa Szkoła

 

Seria notebooków TravelMate P2 wyposażona w procesory najnowszej generacji gwarantująca doskonałą równowagę między wydajnością a niezawodnością. To rodzina godnych zaufania urządzeń wspierających naukę, wystarczająco silnych, aby poradzić sobie z każdym niemal obciążeniem. 

 

 

Laptopy do Szkół do Nauki Zdalnej

Rząd ogłosił program finansowania zakupu komputerów dla uczniów i nauczycieli. Przeznaczył na to 186 milionów złotych. Program jest szansą dla uczniów i nauczycieli na zdobycie niezbędnego sprzętu.

 

Oficjalne informacje o programie znajdują się tutaj:

MEN: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/180-milionow-zlotych-na-laptopy-dla-uczniow-i-nauczycieli

MC: https://www.gov.pl/web/edukacja/180-milionow-zlotych-na-sprzet-komputerowy-i-internet

 

Wnioski, instrukcja ich wypełnienia i aplikowania znajdują się pod linkiem: https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola

 

Organy prowadzące szkoły mogą składać wnioski od 1 kwietnia 2020 roku. Wniosek ma być maksymalnie uproszczony i przesyłany drogą elektroniczną. W tej chwili należy jak najszybciej oszacować potrzeby  i wysłać wniosek. Bardzo ważny jest czas ze względu na dostępność sprzętu na rynku. Tutaj znajduje się plik - kalkulator, który pomoże oszacować zapotrzebowanie na sprzęt i jego koszt.

Pod adresem av-systemy.pl  znajdziecie Państwo aktualną ofertę komputerów Acer dedykowanych do pracy szkole i nauczania zdalnego, a także ofertę niezbędnego oprogramowania ułatwiającego nauczanie zdalne.

Do kalkulatora oraz oferty dostępnej na av-systemy.pl, oprócz komputerów, dodaliśmy oprogramowania: biurowe do prowadzenia lekcji interaktywnych oraz oprogramowanie do przeprowadzania eksperymentów. Oferujemy zdalną konfigurację i uruchomienie komputerów tak aby użytkownicy mieli w jak najszybszym czasie urządzenia gotowe do pracy.  

 

W przypadku wątpliwości, które elementy ująć do zakupu,

prosimy o kontakt.

 

Poniżej opis proponowanych rozwiązań:

Komputer – gotowe rozwiązanie do zdalnego nauczania

Sprzęt

  1. Komputer przenośny typu notebook 15,6”. Wyposażony w kamerę, mikrofon i głośniki umożliwiające prowadzenie lekcji w trybie telekonferencji.
  2. Komputer przenośny typu notebook 11,6” z odwracanym i dotykowym ekranem z rysikiem do pisania – zamieniany w „tablet”, który umożliwia odręczne notatki i rysunki. Wyposażony w kamerę, mikrofon i głośniki umożliwiające prowadzenie lekcji w trybie telekonferencji.

 

Oprogramowanie biurowe i telekonferencyjne

Na urządzeniu może być zainstalowany MS Office 365 (rozwiązanie bezpłatne dla szkół) z aplikacją MS Teams do prowadzenia zdalnych lekcji (wideo, komunikacja głosowa, widoczna dla uczestników prezentacja nauczyciela lub tablica do pisania). Możliwość organizowania uczniów w zespoły (klasy), w ramach których  mogą być prowadzone rozmowy na czacie, współdzielenie się plikami, biała tablica cyfrowa.

Na urządzeniu może być zainstalowany MS Office 2019 (oprogramowanie płatne – zawarte w kalkulatorze).

 

Rozwiązanie dydaktyczne

Ponadto na urządzeniu może być zainstalowany SMART Learning Suite (rozwiązane płatne – zawarte w kalkulatorze) zawierający SMART Notebook i SMART Learning Suite Online (rozwiązanie Online dostępne również bezpłatnie do końca czerwca), który umożliwia uczniom zdalne łączenie się z lekcjami na żywo prowadzonymi przez nauczycieli i angażowanie się w czasie rzeczywistym poprzez zajęcia lekcyjne. Dostępny dla uczniów za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej, SLSO wspiera naukę i nauczanie w dowolnym środowisku, nawet gdy niektórzy lub wszyscy uczniowie nie są w stanie dołączyć do fizycznej sali lekcyjnej.

Oparta na chmurze klasa oferowana przez SLSO z łatwością wspiera współpracę uczniów na dowolnym urządzeniu w dowolnym miejscu i czasie, przełamując bariery uczenia się na odległość.

 

Całe rozwiązanie gotowe do użytku i skonfigurowane do pracy dostarczone do szkół i nauczycieli.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!