Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Nowości

 

04.02.2022

Co nowego w nowym monitorze SMART MX V3 dla edukacji?

Przede wszystkim zwiększono ilość pamięci operacyjnej do 6 GB RAM, dzięki czemu monitor MX V3 jest znacznie bardziej responsywny, oferując wysoką wydajność nawet podczas uruchamiania bardziej złożonego oprogramowania. Istotną sprawą dotyczącą podniesienia wydajności i bezpieczeństwa jest zastosowanie w tym modelu wersji systemu Android 9.0.

 

Ostatnia ważna zmiana dotyczy aplikacji dostępnych na pokładzie nowego MX V3. Zobaczymy tu nową aplikację do bezprzewodowego udostępniania obrazu z urządzeń użytkowników (smartfony, tablety, komputery itd.) na monitorze. W drugą stronę, czyli z monitora na inne urządzenia też to jest możliwe, co wyróżnia monitory SMART V3 spośród innych. Czytaj więcej... 


 

 

02.02.2022

Kluczowe funkcje wszystkich serii monitorów SMART:

 • Przedni panel sterowania – najważniejsze funkcjonalności w zasięgu ręki - przyciski zasilania, ekran powitalny, wybór źródła wejścia sygnału, cień ekranu, stopklatka, regulacja głośności.
 • Przedni, wygodny panel przyłączy – port USB dla dysku flash odczytywany przez monitor w trybie pracy autonomicznej lub przez komputer po podłączeniu komputera do monitora (brak konieczności szukania wolnego złącza USB w komputerze, poręczność), porty potrzebne do podłączenia komputera (podłączenie komputera ad hoc, odtwarzacza wideo itp.).
 • Technologia HyPr Touch ™ z Advanced IR – ponad dwukrotnie większą dokładność niż tradycyjna technologia podczerwieni, zapewniając intuicyjne, naturalne pisanie.
 • Powierzchnia o niewielkim tarciu Silktouch ™ – wyjątkowo dokładna, naturalna i czuła na dotyk powierzchnia od rogu do rogu monitora. Palce lub pisak bez wysiłku poruszają się po jego powierzchni. Zapewnia godziny bezbłędnego i komfortowego użytkowania.
 • Automatyczne aktualizacje OTA – aktualizacja Over The Air, czyli bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania. Aktualizacje oprogramowania pobierają się automatycznie.
 • Posiada standardowe gniazdo OPS (Intel Open Open Plug-Specification) ze wsparciem dla mocy 60W, co pozwala na wbudowanie w monitor komputera PC (koniec problemów z kablami i przedłużaczami).
 • Czujnik światła otoczenia – automatycznie dostosowuje siłę podświetlenia matrycy do warunków panujących w klasie.
 • 20 punktów dotykowych (20 w systemie Windows i MAC, 10 w Chrome) sprawia, że wielu uczniów może jednocześnie używać gestów takich jak zoom, obracanie, odwracanie, pisanie, rysowanie, bez zakłócania pracy pozostałym. Naturalny sposób nauki sprawia, że uczniowie nawet w niedostrzegalny dla siebie sposób rozwijają umiejętność pracy w grupie.
 • Kompatybilność – wyświetlacze współpracują z wszelkiego rodzaju urządzeniami z systemami iOS®, Windows®, Android ™ i Chrome OS ™, w tym Chromebook , dzięki czemu można łatwo udostępniać ekrany i strumieniowo przesyłać multimedia.
 • Object Awareness ™ pozwala wykonywać funkcje myszy palcem, pisać piórem cyfrowym atramentem oraz wymazywać dłonią lub gumką – wszystko bez przełączania narzędzi i trybów.

 


 

 

30.03.2020

Rząd ogłosił program finansowania zakupu komputerów dla uczniów i nauczycieli. Organy prowadzące szkoły mogą składać wnioski od 1 kwietnia 2020 roku. W tym linku odkryją Państwo plik - kalkulator, który pomoże oszacować zapotrzebowanie na sprzęt i jego koszt.

Poniżej znajdziecie Państwo aktualną ofertę komputerów Acer dedykowanych do pracy szkole i nauczania zdalnego, a także ofertę niezbędnego oprogramowania ułatwiającego nauczanie zdalne.

W przypadku wątpliwości, które elementy ująć do zakupu, prosimy o kontakt na mail: kontakt@irs.com.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!


 

20.02.2018

Do 15 kwietnia 2018 roku szkoły podstawowe oraz inne wskazane w uchwale Rady Ministrów mogą wnioskować o dofinansowanie na zakup sprzętu interaktywnego (tablic interaktywnych, monitorów interaktywnych, projektorów) w ramach rządowego programu Aktywna Tablica.


 

 

Cyfrowa Szkoła

 

Seria notebooków TravelMate P2 wyposażona w procesory najnowszej generacji gwarantująca doskonałą równowagę między wydajnością a niezawodnością. To rodzina godnych zaufania urządzeń wspierających naukę, wystarczająco silnych, aby poradzić sobie z każdym niemal obciążeniem. 

 

 

Laptopy do Szkół do Nauki Zdalnej

Rząd ogłosił program finansowania zakupu komputerów dla uczniów i nauczycieli. Przeznaczył na to 186 milionów złotych. Program jest szansą dla uczniów i nauczycieli na zdobycie niezbędnego sprzętu.

 

Oficjalne informacje o programie znajdują się tutaj:

MEN: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/180-milionow-zlotych-na-laptopy-dla-uczniow-i-nauczycieli

MC: https://www.gov.pl/web/edukacja/180-milionow-zlotych-na-sprzet-komputerowy-i-internet

 

Wnioski, instrukcja ich wypełnienia i aplikowania znajdują się pod linkiem: https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola

 

Organy prowadzące szkoły mogą składać wnioski od 1 kwietnia 2020 roku. Wniosek ma być maksymalnie uproszczony i przesyłany drogą elektroniczną. W tej chwili należy jak najszybciej oszacować potrzeby  i wysłać wniosek. Bardzo ważny jest czas ze względu na dostępność sprzętu na rynku. Tutaj znajduje się plik - kalkulator, który pomoże oszacować zapotrzebowanie na sprzęt i jego koszt.

Pod adresem av-systemy.pl  znajdziecie Państwo aktualną ofertę komputerów Acer dedykowanych do pracy szkole i nauczania zdalnego, a także ofertę niezbędnego oprogramowania ułatwiającego nauczanie zdalne.

Do kalkulatora oraz oferty dostępnej na av-systemy.pl, oprócz komputerów, dodaliśmy oprogramowania: biurowe do prowadzenia lekcji interaktywnych oraz oprogramowanie do przeprowadzania eksperymentów. Oferujemy zdalną konfigurację i uruchomienie komputerów tak aby użytkownicy mieli w jak najszybszym czasie urządzenia gotowe do pracy.  

 

W przypadku wątpliwości, które elementy ująć do zakupu,

prosimy o kontakt.

 

Poniżej opis proponowanych rozwiązań:

Komputer – gotowe rozwiązanie do zdalnego nauczania

Sprzęt

 1. Komputer przenośny typu notebook 15,6”. Wyposażony w kamerę, mikrofon i głośniki umożliwiające prowadzenie lekcji w trybie telekonferencji.
 2. Komputer przenośny typu notebook 11,6” z odwracanym i dotykowym ekranem z rysikiem do pisania – zamieniany w „tablet”, który umożliwia odręczne notatki i rysunki. Wyposażony w kamerę, mikrofon i głośniki umożliwiające prowadzenie lekcji w trybie telekonferencji.

 

Oprogramowanie biurowe i telekonferencyjne

Na urządzeniu może być zainstalowany MS Office 365 (rozwiązanie bezpłatne dla szkół) z aplikacją MS Teams do prowadzenia zdalnych lekcji (wideo, komunikacja głosowa, widoczna dla uczestników prezentacja nauczyciela lub tablica do pisania). Możliwość organizowania uczniów w zespoły (klasy), w ramach których  mogą być prowadzone rozmowy na czacie, współdzielenie się plikami, biała tablica cyfrowa.

Na urządzeniu może być zainstalowany MS Office 2019 (oprogramowanie płatne – zawarte w kalkulatorze).

 

Rozwiązanie dydaktyczne

Ponadto na urządzeniu może być zainstalowany SMART Learning Suite (rozwiązane płatne – zawarte w kalkulatorze) zawierający SMART Notebook i SMART Learning Suite Online (rozwiązanie Online dostępne również bezpłatnie do końca czerwca), który umożliwia uczniom zdalne łączenie się z lekcjami na żywo prowadzonymi przez nauczycieli i angażowanie się w czasie rzeczywistym poprzez zajęcia lekcyjne. Dostępny dla uczniów za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej, SLSO wspiera naukę i nauczanie w dowolnym środowisku, nawet gdy niektórzy lub wszyscy uczniowie nie są w stanie dołączyć do fizycznej sali lekcyjnej.

Oparta na chmurze klasa oferowana przez SLSO z łatwością wspiera współpracę uczniów na dowolnym urządzeniu w dowolnym miejscu i czasie, przełamując bariery uczenia się na odległość.

 

Całe rozwiązanie gotowe do użytku i skonfigurowane do pracy dostarczone do szkół i nauczycieli.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!